Sunsdavalls gymnasium
Knapp för att fälla ut studentmenyn Knapp för att fälla ut menyn Knapp för att fälla ut sök

Sundsvalls gymnasium

Kontakt

04 maj 2017

Vi försöker att vara så tillgängliga som möjligt för att kunna ge dig bästa service. Det går bra att maila oss eller ringa direkt. Vill du att vi kontaktar dig, glöm inte ange telefonnummer så vi kan återkomma till dig. Har du frågor gällande exempelvis betyg, läsårstider eller vill ha en kopia på ditt betyg kontaktar du administrationen eller receptionen.

Administration Hedbergska

Annelie Berglund

Administratör Hedbergska

Samhällsvetenskaps-programmet
Gymnasiesärskolan, HRB, HP

060-19 16 16

Maritha Thorén Svensson

Adminstrativ samordnare
Hedbergska

Systemförvaltare Extens
Kursval

060-19 24 15

Maria Hellström

Administratör Hedbergska

Ekonomiprogrammet
Handels- och administrationsprogrammet
Hotell- och turismprogrammet
Restaurang- och livsmedelsprogrammet

060-19 26 39

Lena Lundqvist

Adminstratör
Hedbergska

Estetiska programmet
musik/media

060-19 24 10

Åsa Östlund Lundqvist

Administratör
Hedbergska

060-19 24 14

Louisa Torgrimsson

Hedbergska

Schemaläggare
Administratör Elitidrott NIU
Webbredaktör SG

070-63 77 922

Reception Hedbergska

Lena Lundqvist

Administratör
Hedbergska

Reception
Anmälan prövning
Busskort

060-19 24 10

Vaktmästare Hedbergska

Bengt Berglund

Skolvaktmästare

Ej i tjänt fn.

070-319 34 33

Mikael Ljusberg

Skolvaktmästare

070-371 31 24

Tero Lohti

Skolvaktmästare

070-106 25 34

Hedbergska ledning

Markus Nordenberg

Hedbergska
Chef Elevhälsa
Projektledare "En skola för alla"

073-275 13 14

Gunilla Ejdenius-Edlund

Rektor Hedbergska

Ekonomiprogrammet
Handels och administrations
programmet
Hotell och turism-
programmet

060-19 24 42

Per Frost

Rektor
Hedbergska
Samhällsvetenskapsprogrammet
Särskolan HB

 070 331 27 52

Paula Lundgren

Intendent
Hedbergska

070-181 44 92
060-19 28 16

Trevor Fisher

Rektor Hedbergska

Estetiska programmet
Restaurang och Livsmedels-
programmet

060-19 89 54
070-327 19 78

Ann Larsson

Chef NIU och LIU
Elitidrott

070-222 25 12

Hedbergska studie- och yrkesvägledare (SYV)

Mats Nilsson

SYV Hedbergska

Estetiska programmet
Ekonomiprogrammet

060-19 28 34

Tony Lövmark

SYV Hedbergska

Handels- och administrationsprogrammet,
Hotell- och turismprogrammet
Restaurang- och livsmedelsprogrammet
Samhällsvetenskapliga programmet

060-19 17 32

Hedbergska skolsköterska

Elin Hult

Skolsköterska Hedbergska

Samhällsvetenskaps
programmet

Gymnasiesärskolan

Handel- och adminstrationsprogrammet
Hotell- och turismprogrammet


060-19 24 41

Cathrin Jonsson

Skolsköterska Hedbergska

Estetiska programmet
Ekonomi programmet

Restaurang- och livmedelsprogrammet

060-19 24 13

Hedbergska kurator

Mikael Nystedt

Kurator Hedbergska

Ekonomiprogrammet
Estetiskaprogrammet
Hotell- och turismprogrammet
Handels- och administrationsprogrammet
Restaurang- och livsmedelsprogrammet

060-19 24 16

Eva Ödlund

Kurator Hedbergska

Samhällsvetenskaps-programmet
Hantverk och produktionsprogrammet
Hotell, restaurang och bageriprogrammet

060-19 27 77

Hedbergska specialpedagog

Eva Grahn

Specialpedagog Hedbergska

073-270 13 44

Skolrestaurang Hedbergska

Susanne Lundqvist

Husmor
Hedbergska

060-19 24 17
072-147 04 00

Eva Tjernberg

Husmor
Åkersvik

070-191 61 83

Administration Västermalm

Marianne Backlund

Administratör
Västermalm

Bygg- och anläggningsprogrammet
El- och energiprogrammet
Industritekniska programmet

060-19 26 65

Helene Stridsberg

Administrativ samordnare
Västermalm
Individuella val
Barn- och fritidsprogrammet
Naturvetenskaps-programmet

060-19 22 55

Anna Näslund

Administratör
Västermalm

Teknikprogrammet
Fordons- och transportprogrammet
Vård- och omsorgsprogrammet

060-19 17 03

Carina Sandin

Administratör
Västermalm
Schemaläggning
IAIND
HOHAL
FAFAS
A-gruppen

060-19 24 26

Antonia Westerlund

Administratör
Västermalm

Hantverksprogrammet
Språkintroduktion
Introduktionsprogrammet

060-19 17 57

Ulla Eriksson

Schemaläggare

060-19 17 50

Reception Västermalm

Maria Nordin

Administratör

060-19 17 00

Vaktmästare Västermalm

Christian Eriksson

Skolvaktmästare

060-19 17 31
070-346 65 68

Joakim Wikholm

Skolvaktmästare

060-19 17 31
070-371 31 26

Kenneth
Andersson

Skolvaktmästare

060-19 17 31
070-188 50 45

Thomas Kalte

Skolvaktmästare

060-19 17 31
070- 104 07 73

Västermalm ledning

Judith Nelvig

Västermalm
Rektor

Admin
A-grupp
Barn- och fritidsprogrammet
Naturvetenskaps-programmet

060-19 17 04
073-274 59 74

Nils Nyborg

Rektor Västermalm

Fordonsprogrammet

Teknikprogrammet

070-188 50 50

Agneta Söderlund

Rektor Västermalm

Introduktionsprogrammet
Hantverksprogrammet

060-19 24 04
070-616 24 04

Annelie Hjelm

Rektor Västermalm

Byggprogrammet
El och engergiprogrammet
Industriprogrammet

060-19 17 84
070-190 47 44

Birgit Fältstam

Rektor Västermalm

Vård- och omsorgs-programmet
IVS
Särskolan

060-19 24 06

Mats Sandström

Intendent
Västermalm

060-19 89 51
070-662 19 48

Bengt Nordin

Rektor
Västermalm
IMSPR

060-19 22 59

Västermalm studie- och yrkesvägledare (SYV)

Sara Jonsson

SYV Västermalm

Barn- och fritidsprogrammet
Vård- och omsorgsprogrammet
HV

060-19 19 68

Marie Lundmark

SYV Västermalm
El- och energiprogrammet

Industritekniska programmet

060-19 47 73
073-270 94 09

Emma Forsberg

SYV Västermalm
 Föräldraledig


073-270 94 10

Julia Jonsson

SYV
Västermalm

Naturvetenskaps-programmet

Bygg- och anläggningsprogrammet

El- och energiprogrammet

070-18 42 151

Kicki Hedin

SYV
Västermalm
IMSPR

070-190 39 68

Jenny Sjödin

SYV Västermalm

Teknikprogrammet
Fordon- och transportprogrammet

060-19 22 57

Kerstin Olsson

SYV Västermalm
IM språk

072-147 11 00

Nina Bylin

SYV Västermalm
IM Ind
A-gruppen

070 - 371 30 76

Västermalm skolsköterska

Birgitta Färdvall

Skolsköterska Västermalm

Industritekniska programmet
El- och energiprogrammet
Bygg- och anläggningsprogrammet
IVS

060-19 27 76

Lena Klaesson

Skolsköterska Västermalm

Teknikprogrammet
Fordon- och Transportprogrammet
IMIND

060-19 15 56

Eva Larsson Hansson

Skolsköterska Västermalm

Naturvetenskaps-programmet
Barn och fritidsprogrammet
IMSPR
A-gruppen

060-19 17 35

Carina Larsson

Skolsköterska Västermalm

Särskolan
Introduktionsprogrammet IM språk


060-19 27 71

Anna Fellander

Skolsköterska
Västermalm

Hantverksprogrammet
Vård- och omsorgsprogrammet

060-19 1735
060- 19 27 76
(torsdagar)

Mona Stenmark

Skolsköterska Västermalm
IM-språk

072-147 73 04

Västermalm kurator

Anna-Karin Granlund

Kurator Västermalm

Bygg- och anläggningsprogrammet

El- och energiprogrammet

Industritekniska programmet
Gymnasiesärskolan

060-19 17 26
073- 275 40 90

Veronica Eriksdotter

Kurator
Västermalm
IMSPR

 073-270 16 00

Ulrika Sörling Stenberg

Kurator Västermalm

Vård- och omsorgsprogrammet
Fordon- och transportprogrammet
Teknikprogrammet

060-19 17 56
070-666 99 52

Sara Tingsek

Kurator Västermalm
IM-språk

072-147 63 82

Lena Jonsson

Kurator Västermalm

Barn- och fritidsprogrammet
Hantverksprogrammet
A-gruppen
IMIND
Naturvetenskaps-programmet

060-19 24 37
070- 10 40 771

Västermalm specialpedagog

Ann-Christin Ekedahl

Specialpedagog


Teknikprogrammet
Vård- och omsorgsprogrammet

060-19 17 11
072-146 68 92

Malin Björner

Specialpedagog
Barn- och fritidsprogrammet
Naturvetenskaps-programmet
Hantverksprogrammet

060-19 29 89
072-147 15 52.

Karl-Göran Hannukainen

Specialpedagog

Fordon- och transportprogrammet

060-19 17 43

Marie Norell Edström

Specialpedagog
Västermalm
Bygg- och anläggningsprogrammet
El- och energiprogrammet
Industritekniska programmet

060-xx xx xx

Kicki Sahlin

Specialpedagog
Västermalm
IMSPR

060-19 10 00

Maria Mattsson

Specialpedagog
Västermalm
IMIND

060-19 10 00

Karin Kroik

Specialpedagog
Västermalm
IMSPR

060-19 17 64
070-540 80 15

Webbredaktörer Hedbergska

Mattias Brännlund

Webbredaktör
Hedbergska

Roland Storm

Webbredaktör
Hedbergska

Webbredaktörer Västermalm

Peder Berglund

Webbredaktör
Västermalm

Bengt Nordin

Webbredaktör
Västermalm

Skolrestaurang Västermalm

Anita Olofsson

Husmor
Västermalm

070-191 01 92